Blog

geleceği olan meslek eğitimi

Geleceği Olan Meslek Eğitimi

Paintner ailesi ile meslek eğitim takımı, yeni meslek eğitimi yılının başında, toplamda sekiz yüksek motiveli meslek eğitimi öğrencilerine ROPA ve PMB’deki meslek başlangıcı için hoşgeldin demiştir. Mesleki eğitim alacak öğrencilerin isimleri: Marianne Paintner, Manfred Siegrün (mesleki eğitim müdürü PMB), Christiane Paintner, Christoph Reinert, Niclas Schmidt, Marina Bauer, Michael Kichhammer, Karl Besenhard, Paul Weinmann, Josef Klebensberger, Hubert Müller, Michael Wagensoner (mesleki eğitim müdürü ROPA), Carolin Paintner

Mesleki eğitim kapsamında mezun öğrenciler, değişik iş ortamına giriyor ve motivasyon gerektiren ve kendi fikirlerini yansıtabilecekleri çok yönlü çalışma alanlarıyla tanışmaktadırlar. ROPA’nın meslek eğitim müdürü Michael Wagensoner, özellikle meslek hayatına yeni girenler için, çok yönlü ve geniş kapsamlı bir meslek eğitim planı yaratmıştır. Atölye çalışmalarında, CNC imalatı, mekanik, hidrolik ve pnömatik alanlarındaki geniş kapsamlı pratik genel eğitime başlanmaktadır. Meslek alanlarındaki geniş kapsamlı uzman bilgilerini, ağırlık merkezi eğitimleri takip etmektedir. Meslek eğitimi tabiiki bölüm yöneticileri ve şirketin her bölümündeki tüm çalışanlar tarafından destek verilmektedir.

Christoph Reinert, Paul Weinmann, Karl Besenhard ve Hubert Müller endüstri mekanikçi olarak meslek eğitimi alacaktır. Josef Klebensberger ise yapı makinleri mekatroniği üzerine eğitimine başlamıştır. Michael Kirchhammer endüstri memuru olmak için eğitilecektir. Nicklas Schmidt işleme mekanikçi olarak mesleki eğitimine başlayacaktır. Martin Bauer meslek eğitimini büro yönetimi memuru olarak başlamıştır.

ROPA ve PMB’de meslek eğitimi alanları, görev üstlenme ve bireysel sorumluluk ön planda olan heyecanlı ve değişik etki alanları beklemektedir. Geleceğe bakılacak olursa mesleki eğitim alanında, başarılı bir iş hayatına yenilikçi ve uluslararası çalışan bir şirkete ilk taşlarını koymuş bulunmaktadırlar.

2017 yılı meslek eğitim başvuru süresi başlıyor:

Yeni meslek eğitimi yılının başlamasıyla birlikte ROPA ve PMB’de 1.Eylük 2017 yılından itibaren aşağıda belirtilen meslekler için başvuru zamanı başlamaktadır: endüstri mekanikçi, işleme mekanikçisi, tarım ve yapı makineleri mekatronikçi, depo lojistiği uzmanı, uzman depocu ve ofis memuru. Başvuru için bilgiler ve daha fazlası www.ropa-maschinenbau.de kariyer ve meslek eğitim bölümünde.

Ürün kataloglarını indirmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz...