Maus 5

EN SANSASYONEL FARE


Maus 5 yeni tasarlanmış R Concept kabiniyle göz doldurmaktadır. Denenmiş euro-Maus 4 esas alınarak, Panther ve Tiger 5’den bilinen R-Concept entegre edilmiştir ve bir çok konfor fonksiyonlar eklenmiştir. 10,2 m genişlikteki alım sistemleri, sadece güç ve verimlilik üzerine ayarlanmış ana konsepti, uygulama odaklı gelişimler yeni teknik yeniliklerle birleştirilmiştir. 9 metrenin üzerindeki uzun denge ağırlık kolu, uzatılmış yükleme mesafesi için dahil en iyi dayanma güvenliği sağlamaktadır.


YOLDA KOMPAKT

İnmeden çevirmek

Yol sürüşü için, fare komple olarak kabinden rahatca otomatik olarak sadece bir kullanım elemanıyla 14,97 metre toplam uzunluktan 3 metre nakil genişliğine kompakt şekilde katlanabilmektedir – Yükleme fareleri arasında en mükemmeli!5,5 m’lik büyük tekerlek duruşu, iki hidrolik yaylı ek akslarla olan bağlantısıyla, 31 t sağlam Maus ve 40 km/h’a kadar en iyi sürüş konforunu garanti etmektedir.


Birinci sınıf yükselme

Sürücü, 5,1 me yükseltilebilen konfor kabinine, konforlu ve güvenli şekilde ulaşabilmektedir. Bu, en iyi görüşü, kamyona bakışı ve alımı sunmaktadır. Coming home fonksiyonu, geceleri güvenli iniş ve çıkış sağlar.

GENİŞ KABİN

Yeni kabin ve kullanım konsepti

Yeni tasarlanmış R-Cab kabini, en uygun her yeri görebilme imkanı ve makine operatörüne birinci sınıf çalışma yeri sağlamaktadır. Tüm yan camlarda ve kapıda bulunan silecekler yağmurlu havalarda dahil net görüş sağlar. Yeni kabin donanımının bakım kolaylığı, samimiyeti ve bağımsız iç düzeninin mükemmel ses yalıtımıyla birlikte sürüş hazzını garanti eder. Son derece güçlü tam LED çalışma proyektörleri geceyi gündüz yapmaktadır.

R-CONCEPT ZİRVESİ

Terminal
ROPA, R Concept deyimiyle yeni sezgisel kullanım filozofisini bilrleştirmiştir. WLAN kesişme noktasıyla 12,1 inç büyüklüğündeki cam dokunmatik ekran, makinenin bilgi ve komuta merkezi oluşturur. Sürücü burdan tüm makineyi denetler, işletim durumu ve güç verileri hakkında bilgi edinir ve temizlik yoğunluğunun ayarını ve bununla birlikte çalışma sonuçlarınıda değiştirmektedir.


Kullanım
Kullanım iki şekilde gerçekleştirilebilir, tercihen dokunmatik ekrana elle tıtklamayla ya da “R-Select” ve “R-Direct”deki döner düğmelerini, multifonksiyonel yönlendirme kolu (entegre edilmiş mini kullanım koluyla) ile kavrama yarı çapındaki ergonomik olarak tasarlanmış kullanım konsolu, çevirerek ve tıklayarak gerçekleştirilebilmektedir. Sürücü yerindeki zayıf kullanım konsolu, fizyolojik olarak uygun ve rahat oturma pozisyonu aynı anda yükseltilmiş görüş alanı ve komfor hava koltuğundaki seri halindeki koltuk ısıtıcısıyla sayısız uyum imkanları sunmaktadır. Genel olarak birinci sınıf çalışma yeri.

ALIM SİSTEMİ

ESNEK TEMİZLİK AYARI İÇİN 10,2 METRESürekli kullanım için tasarlanmış

Sağlam ve 10,2 metre genişlikteki alım sistemi, toplam 18 temizlik tamburlarından (sert sürüş özellikli standart) oluşmaktadır, bu da verimli toprak ve ot kesimini sağlamaktadır ve piyasadaki temizleme yükleyiciler arasında en genişidir.

Alımda çift temizlik yolu – kişisel ayarlanabilir temizlik mesafesi

Gerekli temizlik gereksiniminden bağımsız, sürücü kabininden patentli alım sistemindeki temizlik mesafesi uzunluğu ve yoğunluğu ayarlanabilmektedir. 8 metre genişlikteki sistemlere oranla %50 daha fazla pancarlar mahsül yığınlarının çaprazına depolanabilmektedir – uzun tarla boylarından ya da yüksek donmada çok büyük avantajdır.

SON TEMİZLEME

Yüksek yükleme gücü – korumalı son temizleme

Pancar koruyucu, yüksek dayanıklı ve yumuşak PU kavramalı ROPA’nın orta bandı, şeker pancarlarını hızlı ve korumalı şekilde kabinin altından bir dahaki temizleme elemanına nakletmektedir. Pancar akışı döner koltuktan rahatca gözlemlenebilir. Orta bantın kapatılmasıyla birlikte alım ve besleme hareketi kendiliğinden kapanmaktadır.
Son temizleme için, orta bant’dan yükleyiciye gidişte üç farklı yöntem seçilebilmektedir.

Elek zincirli temizleyici
Hafif ve orta zeminler için, iyi temizleme sonuçları alabilmek için 90 cm büyüklüğünde temizleme bandı.


Pancar frenli didikli tambur temizleyicisi
Aynı zamanda ağır zeminlerde ve ot fazlalıklarındada
etkili temizleme. 3 dikişli sert kaplamalı küvet şeklinde konumlandırılmış tamburlardan dolayı daha az aşınma.


Taş ayırıcı (isteğe bağlı)
Taş ayırıcı hemen hemen tüm taşları ayırmaktadır, Maus büyük oranda taştan arındırılmış pancarları kamyona yüklemektedir.
Temizleme ve taş ayırıcı tamburların hızı bireysel olarak ayarlanabilmektedir.

MOTOR VE HİDROLİK


Egsoz sınıfı 4 final ile Mercedes-Benz
Etki derecesine maksimize edilmiş tahrik konseptine, yüksek ekonomik 260KW / 354 PS gücündeki 7,7 litre motor hacmi bulunan OM936 Mercedes-Benz motoru, 2 kademeli turbo dolumu, 1200 1/dak maks. 1400 Nm tork (AdBlue ve SCR-Kat egsoz sınıfı 4) entegre edilmiştir ve buda yükleme işletmelerinde azaltılmış torkla otomotif işletilmektedir ve ekstrem şartlar için yeterinde yedek güç bulundurmaktadır.

Verimli hidroliği tork azaltımını mümkün kılmaktadır
Optimize edilmiş şanzıman tork aktarımlı hidrolik sistem, verimli güç iletimi sağlamaktadır. Çok sakin 1.200 1/dak yükleme torkunda, en az kullanımdaki yüksek verimliliği bağlamaktadır. Güçlü Load-Sensing hidroliği, duruş gazında dahi yüksek yağ verimi ve tüm çalışma hidroliğin çabuk reaksiyon göstermesini sağlamaktadır.

BALANS

Denge koluyla en uygun balans
Şirket kurucusu Hermann Paintner tarafından geliştirilmiş 700 ince taneli demirden oluşan denge kolu ağırlığı, Maus’a yükleme işletmesine mükemmel bir görünüm veren, makinenin güvenli duruşunu sağlamaktadır. Denge kolu ağırlığı yakıt deposuyla birlikte 9 metre uzaklığa ve 4 metre yüksekliğe kadar yükleyiciye döndürülebilmektedir ve bununla birlikte 15 metreden biraz fazla yükleme uzaklığından dolayı makinenin optimal şekilde durmasını sağlamaktadır. İsteğe bağlı olarak temin edilebilen geçiş tartısı yükleme büklüm parçasına entegre edilmiştir ve çok daha güvenli sonuçlar sağlamaktadır. Bütün yükleme tarafların duvarları dayanıklı PU plakalarından oluşmaktadır ve dört kullanımlıktır.atlama otomatiği
ROPA Fare 5 tek bir düğmeye basarak tam otomatik olarak yol sürüş modülünden çalışma modülüne “geçebilmektedir”. Her iki alıcı kanatlar açılır, kabin yükseltilir, yükleme ve denge ağırlık kolları döndürülmektedir. Tüm katlama süreci, fonksiyonların aynı anda yönlendirilmesiyle bir dakika içerisinde gerçekleşmektedir.

TARTI SİSTEMİ

Entegre edilmiş tam otomatik tartı sistemi (isteğe bağlı) – önemli avantajları şunlardır:

  • her kamyon maksimum yükleme miktarına kadar yüklendiğinden dolayı, nakil araçlarının boşaltım kapasiteleri tamamen tüketilebilmektedir
  • Karayolu trafik ruhsatlandırma yönetmeliği (StVZO) kapsamında aşırı yüklemeler ve düzene aykırı eylemler etkin bir şekilde önlenebilmektedir
  • Bir çok farklı pancar yetiştiricilerinin kısmi yüklemeleri, bir tane kamyona yüklenebilmektedir
    her kısmi miktara doğru ağırlık atanabilmektedir ve böylece teslim edilmiş miktarların adil hesaplanabilmesi garanti edilebilmektedir
  • Sıfır dengeli sürekli tam otomatik olan 6 tartı elemanlı geçiş tartısı, yüksek doğruluk oranını garnati etmektedir
    optional tartı tamamen Fare 5’in kullanım terminaline entegre edilmiştir. Bundan dolayı kabinde ek aletler gerekmemektedir –> görüş kısıtlanmamaktadır!

Tartmak tahmin etmekten daha etkilidir
Yükleyicinin çerçevesinin her iki tarafında, elektronik tartma hücreleri monte edilmiştir ve bunlar yükleyici bandının aktüel yükleme ağırlığını saptamaktadırlar. Tartı hesaplayıcısındaki eğim sensöründen, yükleyicinin eğim açısı kaydedilmektedir. Bandın hızı, yağ motoruna entegre edilmiş tork sensörü üzerinden ölçülmektedir. Bu üç komponentlerden, ağırlık, diklik ve hızdan, yükleme miktarının ağırlığı saptanabilmektedir.


Hesaplanabilir doğruluk
Daha doğru tartma sonuçları için, sıfır dengeli sürekli tam otomatik olan 6 tartı elemanlı geçiş tartısı, yüksek doğruluk oranını garanti etmektedir. Pancar akışı 4 tartı elemanıyla tartılmaktadır. İki ek tartma hücreleri yardımıyla, yükleme bandının ağırlığı – yapışkan toprakla – geri sürmede sürekli saptanmaktadır. Tartı yazılımı, sürücünün bir şey yapmasını gerektirmeden, sıfır dengeyi tam otomatik şekilde ve sürekli olarak kalibre etmektedir.

MÜKEMMELİKTE MAKİNE YAPIMIAna çerçeve, 700’lük lazer kaynaklı ve katlanmış ince tane demirden oluşmaktadır ve yüksek derecede stabilizasyon sunmaktadır. Tüm yapı grupları, fonksiyonel, anlaşılır ve servis ihtiyaçlarına göre kurulmuştur. Örneğin açma katlama otomatiği, terminalde standart 2 kameralı video sistemi (isteğe bağlı 4 kameralı), taş sıkma otomatiği, ters kullanabilinir ve yükseğe döndürülebilir havalandırma, yakıt filtre denetlenmesi,… gibi bir çok detay çözümleri, düşük bakım masraflarında yüksek kampanya verimliliği sağlamaktadır. Elektronik veri toplama, yakıt tüketim ölçümü, klima otomatiği, sabit ısıtıcı, geri sürüş kamerası ve ana yağlama tesisi ROPA Fare 5’in geniş seri tasarımına aittir. Zor yükleme koşullarında sensörler üzerinden otomatik yürütülen su fışkırtma tesisatı tarafından beslenmektedir.

Ürün kataloglarını indirmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz...